Informacja z dnia 02 kwietnia 2020 roku dotycząca sytuacji epidemiologicznej w związku z zagrożeniem zakażeniami nowym koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie wejherowskim
Informacja z dnia 02 kwietnia 2020 roku dotycząca sytuacji epidemiologicznej w związku z zagrożeniem zakażeniami nowym koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie wejherowskim
-
W powiecie wejherowskim łącznie jest 14 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia SARS-CoV-2, z czego 2 osoby są hospitalizowane, a pozostałe 12 osób z uwagi na dobry stan zdrowia objęte są decyzją o izolacji domowej. Osoby z bliskiego kontaktu z osobami, u których potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2, są obejmowane kwarantanną domową.
-
zbiorczaliczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji administracyjnej PPIS w Wejherowie (nie dot. kwarantanny na podstawie rozporządzenia) – 217 osób, z czego 128 osób zakończyło już kwarantannę.
-
liczba osób objętych kwarantanną rządową na mocy rozporządzenia – 754 osoby
-
bieżącaliczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym – 305 osób
-
liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 - 5 osób (oczekują na wyniki badań laboratoryjnych w kierunku SARS-CoV-2)
-
otrzymano do dnia dzisiejszego w sumie 120 ujemnych wyników badań laboratoryjnych w kierunku zakażenia SARS-CoV-2.