Informacja z dnia 07 kwietnia 2020 roku dotycząca sytuacji epidemiologicznej w związku z zagrożeniem zakażeniami nowym koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie wejherowskim
Informacja z dnia 07 kwietnia 2020 roku dotycząca sytuacji epidemiologicznej w związku z zagrożeniem zakażeniami nowym koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie wejherowskim
- W powiecie wejherowskim łącznie jest 38 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia SARS-CoV-2, z czego 6 osoby są hospitalizowane, a pozostałe 32 osób z uwagi na dobry stan zdrowia objęte są decyzją o izolacji domowej. Osoby z bliskiego kontaktu z osobami, u których potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2, są obejmowane kwarantanną domową.
- zbiorcza liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji administracyjnej PPIS w Wejherowie (nie dot. kwarantanny na podstawie rozporządzenia) – 265 osób, z czego 147 osób zakończyło już kwarantannę.
- bieżąca liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym – 289 osób
- liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 - 2 osoby (oczekują na wyniki badań laboratoryjnych w kierunku SARS-CoV-2)
- otrzymano do dnia dzisiejszego w sumie 324 ujemnych wyników badań laboratoryjnych w kierunku zakażenia SARS-CoV-2.
- liczba osób objętych kwarantanną rządową na mocy rozporządzenia – stan na dzień 07.04.2020r. w systemie EWP wpisano 1885 osób, z czego 1100 zakończyło kwarantannę, a 785 jest nadal objętych.