Fundusze Powiatowe
Regulamin PFOŚiGW w Wejherowie
Podstawą prawną udzielania zamówień publicznych jest ustawa z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (jt. Dz. U. z 2007 r. nr 223, poz. 1655). Zgodnie z definicją zawartą w art. 2 pkt 13 ustawy przez zamówienie publiczne należy rozumieć umowy odpłatne zawierane między zamawiającym - tzn. osobą fizyczną, osobą prawną albo jednostką organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej obowiązaną do stosowania ustawy - a wykonawcą - tzn. osobą fizyczną, osobą prawną albo jednostką organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, która ubiega się o udzielenie zamówienia publicznego, złożyła ofertę lub zawarła umowę w sprawie zamówienia publicznego - których przedmiotem są usługi, dostawy lub roboty budowlane.
Prawo zamówień publicznych przewiduje następujące tryby udzielania zamówienia:
- przetarg nieograniczony,
- przetarg ograniczony,
- negocjacje z ogłoszeniem,
- dialog konkurencyjny,
- negocjacje bez ogłoszenia,
- zamówienie z wolnej ręki,
- zapytanie o cenę,
- licytacja elektroniczna.
Podstawowymi trybami udzielania zamówienia są przetarg nieograniczony i przetarg ograniczony. Zastosowanie pozostałych trybów możliwe jest jedynie w przypadkach przewidzianych w ustawie, gdy występują przesłanki dopuszczalności danego trybu.
Należy też zaznaczyć fakt, iż do zamówień, których wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 14 000 euro ustawy nie stosuje się. Średni kurs złotego w stosunku do euro, stanowiący podstawę przeliczania wartości zamówień publicznych ustalany jest przez Prezesa Rady Ministrów w drodze rozporządzenia co najmniej raz na dwa lata i obecnie wynosi 3,8771.
Procedura udzielania zamówień jest jawna. Jawne są:
- otwarcie ofert,
- oferty od chwili ich otwarcia,
- protokół postępowania wraz z załącznikami (oferty, opinie biegłych, informacje z zebrania z wykonawcami w celu wyjaśnienia wątpliwości związanych ze specyfikacją, zawiadomienia, wnioski, inne dokumenty i informacje składane przez wykonawców i zamawiającego oraz umowa w sprawie zamówienia publicznego), z tym, że załączniki, prócz ofert, które dostępne są od chwili ich otwarcia, udostępnia się po dokonaniu wyboru najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniu postępowania.
Wyjątkiem są informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli wykonawca - nie pó?niej niż w terminie składania ofert - zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane.
Ogłoszenia o przetargu nieograniczonym, przetargu ograniczonym, dialogu konkurencyjnym oraz o negocjacjach z ogłoszeniem zamieszczane są miejscu publicznie dostępnym w siedzibie zamawiającego i muszą być publikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych wydawanym przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Jeżeli wartość zamówienia na roboty budowlane przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty 5 150 000 euro, a na dostawy lub usługi 206 00 euro, ogłoszenie jest publikowane przez jednostkę samorządu terytorialnego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Zamawiający jest również zobowiązany do umieszczania ogłoszeń na własnej stronie internetowej, jeżeli posiada taką stronę. Ogłoszenie może zostać opublikowane również w inny sposób (np. w prasie lokalnej).
Wniosek do PFOŚiGW - dla Straży Pożarnej - odpady z wypadków (51.2 KB)
Wniosek do PFOŚiGW - dla Straży Pożarnej - odpady z wypadków (50.5 KB)
Wniosek do PFOŚiGW - dla wszystkich (51.9 KB)
Wniosek do PFOŚiGW - dla wszystkich (71 KB)